Ciekawe Badania
Skip to content Skip to navigation
 
1.
2.
3.
4.

18-45 LAT, LUTY-MARZEC 2021

18-45 LAT, LUTY-MARZEC 2021

Parse error: syntax error in /www/ciekawebadania_www/www/ciekawebadania.pl/modules/php/php.module(80) : eval()'d code on line 17
18-45 LAT, LUTY-MARZEC 2021
opis

Uprzejmie informujemy o nowym badaniu dla osób zdrowych, niepalących, w wieku 18-45 lat. 

 

Celem tego badania klinicznego jest sprawdzenie, czy lek Univate maść 0.05% w/w, jest biorównoważny z lekiem Dermovate maść 0,5 mg/g, to znaczy czy można stwierdzić, że obydwa leki mają takie same działanie na organizm ludzki.

 

 

Za czas poświęcony na udział w badaniu przewidziana jest gratyfikacja finansowa w kwocie 1200 PLN brutto.

 

Osoby zainteresowane udziałem w badaniu prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego („zgłoś się”). W celu uzyskania dokładniejszych informacji, prosimy o kontakt telefoniczny (pn-pt w godzinach 8:00 - 17:00).

  • 22 572 59 59  
  • 22  572 59 11
  • 800  170  370 (bezpłatna infolinia) 

 

 

KRYTERIA WŁĄCZENIA DO BADANIA:

  • Zdrowe kobiety i zdrowi mężczyźni w wieku od 18 do 45 lat
  • Osoby niepalące lub osoby, które rzuciły palenie i nie stosują nikotynowej terapii zastępczej
  • Osoby niestosujące żadnych miejscowych leków dermatologicznych na wewnętrznej stronie przedramion w ciągu miesiąca przed zastosowaniem produktów badanych
  • Osoby bez owłosienia na skórze wewnętrznej części przedramion,
  • Osoby bez nadmiernej ilości znamion skórnych, przebarwień itp.
  • Osoby nieużywające żadnych środków odurzających.

 

 

PLANOWANE WIZYTY W BADANIU:

 

Wizyty kwalifikacyjne (1 dzień do wyboru):

  • 09.03.2021 (wtorek) od godziny 07:30
  • 11.03.2021 (czwartek) od godziny 07:30
  • 15.03.2021 (poniedziałek) od godziny 07:30
  • 16.03.2021 (wtorek) od godziny 07:30

 

Pobyt w ośrodku (1 do wyboru):

Pobyt I   (KWALIFIKACJA ZAKOŃCZONA)

  • wejście do ośrodka - 02.03.2021 (wtorek) od godziny 15:00
  • wyjście z ośrodka - 04.03.2021 (czwartek) około godziny 16:00

 

Pobyt II   (KWALIFIKACJA ZAKOŃCZONA)

  • wejście do ośrodka - 05.03.2021 (piątek) od godziny 15:00
  • wyjście z ośrodka - 07.03.2021 (niedziela) około godziny 16:00

 

Pobyt III    (KWALIFIKACJA TRWA)

  • wejście do ośrodka - 17.03.2021 (środa) od godziny 15:00
  • wyjście z ośrodka - 19.03.2021 (piątek) około godziny 16:00

 

Pobyt IV     (KWALIFIKACJA TRWA)

  • wejście do ośrodka - 20.03.2021 (sobota) od godziny 15:00
  • wyjście z ośrodka - 22.03.2021 (poniedziałek) około godziny 16:00

 

     

    Badanie jest podzielone na część pilotażową, podczas której wyznaczana jest dawka i czas trwania dawkowania oraz część właściwą, w której wyznaczana jest biorównoważność.

     

    W przypadku gdy Warszawa znajdzie się w epidemiologicznej czerwonej strefie, Uczestnikom zostanie wykonany test w kierunku zakażenia COVID-19 w ramach procedury przesiewowej, przed częścią pilotażową badania i częścią właściwą badania przed randomizacją. Do udziału w części pilotażowej lub części właściwej, na badania zostaną zaproszone tylko osoby z wynikiem negatywnym.

     

    Uwaga: W ośrodku podawane są standaryzowane posiłki zawierające produkty pochodzenia zwierzęcego (mięsne i mleczne), które należy spożywać w całości. Nie ma możliwości indywidualnego doboru typu diety lub składników posiłków.

     

    Badanie uzyskało pozytywną opinię Komisji Bioetycznej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

     

     

    Głównym celem tego badania klinicznego jest sprawdzenie, czy lek Univate maść 0,5 mg/gm jest biorównoważny z lekiem Dermovate maść, 0,5 mg/g. Zostanie to zrobione poprzez porównanie efektu zblednięcia skóry po zastosowaniu obydwu leków w oparciu o parametry: czas trwania dawkowania - reakcja zblędnięcia skóry wyznaczone w badaniu pilotażowym. Ponadto ocenione zostaną również profile bezpieczeństwa i tolerancji testowanych produktów leczniczych Univate maść 0.5 mg/gm oraz Dermovate maść, 0,5 mg/g.

     

    Nad całością przebiegu badania oraz Pana/Pani zdrowiem i bezpieczeństwem będzie czuwał zespół przeszkolonych Lekarzy-Badaczy i Pielęgniarek.

     

    Kwalifikacja do badania klinicznego:

    Procedury kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone po podpisaniu przez Pana/Panią świadomej zgody na udział w badaniu, między dniem -21 a dniem -1 przed aplikacją na skórę produktu leczniczego. W oparciu o wyniki przeprowadzonych badań i na podstawie wywiadu medycznego, Lekarze-Badacze zadecydują, czy spełnia Pan/Pani wszystkie kryteria włączenia do badania i czy nie ma żadnych przeciwwskazań do Pana/Pani udziału w badaniu.

     

    Jeżeli nie zostanie Pan/Pani włączony/a do badania, to Lekarz-Badacz wyjaśni Panu/Pani przyczynę tej decyzji. Jeżeli badania lub testy wykażą jakiekolwiek istotne nieprawidłowości, Lekarz-Badacz omówi z Panem/Panią wyniki i skieruje do lekarza chorób wewnętrznych lub do odpowiedniego specjalisty. Dalsze postępowanie z ewentualnymi nieprawidłowościami zależy od lekarza, do którego zostanie Pan/Pani skierowany/a.

     

    Lekarze-Badacze zakwalifikują do badania jedynie osoby bez istotnych klinicznie chorób lub odchyleń w wynikach badań, na podstawie wszystkich zebranych informacji o Uczestnikach. Osoby z istotnymi odchyleniami w zakresie wyników badań nie będą mogły wziąć udziału w badaniu. Nie wszyscy uczestnicy z prawidłowymi wynikami badań kwalifikacyjnych zostaną włączeni do badania.

     

    Procedury kwalifikacyjne będą się odbywały w Ośrodku Klinicznym przy ul. Pawińskiego 5 lub w lokalizacji przy ul. Racławickiej 146 w Warszawie.

     

    Przebieg badania klinicznego, procedury:

    Badanie obejmie okres badania kwalifikacyjnego (od dnia -21 do dnia -1), a następnie jeden pobyt w ośrodku badawczym, trwający około 44 godziny, podczas którego badany lek będzie nakładany na skórę przedramion zgodnie z protokołem badania.

     

    W przypadku, gdy Warszawa znajdzie się w epidemiologicznej czerwonej strefie, Uczestnikom zostanie wykonany test w kierunku zakażenia COVID-19 w ramach procedury przesiewowej przed częścią pilotażową badania i częścią właściwą badania przed randomizacją. Do udziału w części pilotażowej lub części właściwej badania zostaną zaproszone tylko osoby z wynikiem negatywnym.

     

    Pobyt odbędzie się w Ośrodku Klinicznym przy ul. Pawińskiego 5.

     

    Gratyfikacja finansowa:

     

    Gratyfikacja finansowa za uczestnictwo w badaniu zostanie wypłacona po zakończeniu wszystkich procedur z nim związanych. Wysokość gratyfikacji jest identyczna w badaniu pilotażowym i w badaniu właściwym i będzie następująca:

    • 1 200 PLN brutto za uczestnictwo w całym Badaniu Pilotażowym (płatne przy zakończeniu Badania Pilotażowego i wszystkich procedur z nim związanych).
    • 1 200 PLN brutto za uczestnictwo w całym Badaniu Właściwym (płatne przy zakończeniu Badania Właściwego i wszystkich procedur z nim związanych).
    • 200 PLN brutto za umieszczenie Pana/Pani na liście rezerwowej i oczekiwanie w Ośrodku MTZ Clinical Research Sp. z o.o. między godziną 16:00 a 20:00 w Dniu 0. Uczestnicy z grupy rezerwowej otrzymają taką samą gratyfikację finansową, jak Uczestnicy z grupy podstawowej, jeśli będą uczestniczyć w Badaniu Pilotażowym/Właściwym.
    • 400 PLN brutto za umieszczenie Pana/Pani na liście rezerwowej i oczekiwanie w Ośrodku MTZ Clinical Research Sp. z o.o. między godziną 16:00 w Dniu 0 a 10:00 w Dniu 1. Uczestnicy z grupy rezerwowej otrzymają taką samą gratyfikację finansową, jak Uczestnicy z grupy podstawowej, jeśli będą uczestniczyć w Badaniu Pilotażowym/Właściwym.
    • 100 PLN brutto w przypadku zrezygnowania z udziału w badaniu, do czego przysługuje Panu/Pani prawo w każdym momencie, bez konieczności podania przyczyny.
    • Jeśli przyczyną przerwania udziału będzie brak przestrzegania przez Pana/Panią obowiązków   i ograniczeń związanych z badaniem lub niepodporządkowanie się Regulaminowi Ośrodka Klinicznego MTZ Clinical Research, poleceniom Lekarza-Badacza i personelu Ośrodka, lub jeśli wskazania alkotestera wykażą obecność alkoholu i/lub badanie moczu wykaże obecność jakichkolwiek środków uzależniających i narkotycznych, nie otrzyma Pan/Pani żadnej gratyfikacji finansowej za udział w badaniu.

     

    Sponsor lub Lekarz-Badacz prowadzący badanie mogą w każdym momencie przerwać badanie. Pana/Pani udział w badaniu może też zostać przerwany ze względów zdrowotnych. Jeśli nastąpi to przed zastosowaniem produktu (aplikacji produktu) – otrzyma Pan/Pani gratyfikację finansową 400 brutto, a jeśli po zastosowaniu produktu (aplikacji produktu) – otrzyma Pan/Pani gratyfikację finansową 1 200 zł brutto. 

     

    W przypadku nagłego poważnego pogorszenia Pana/Pani stanu zdrowia lub samopoczucia, wywołanego przez produkt podany w badaniu, Lekarz-Badacz zapewni odpowiednie leczenie. Ośrodek wyposażony jest w niezbędny sprzęt potrzebny przy niesieniu pomocy w nagłych przypadkach, jeśli to konieczne. Ważne jest, aby wszelkie, wcześniej nieodczuwalne, niepokojące objawy, w razie gdyby takie wystąpiły, były przez Pana/Panią niezwłocznie zgłaszane Lekarzowi-Badaczowi.

     

    Informacja o leku:

    Obydwa leki Dermovate maść, 0,5 mg/g oraz Univate maść 0,5 mg/gm zostały dopuszczone do obrotu: Dermovate maść, 0,5 mg/g w kilku krajach europejskich, natomiast Univate maść 0,5 mg/gm został dopuszczony do obrotu w Singapurze i na Tajwanie.

    Maści te przeznaczone są do leczenia objawów stanu zapalnego i świądu w przebiegu chorób skóry reagujących na leczenie kortykosteroidami, takich jak: łuszczyca, liszaj płaski, toczeń rumieniowaty krążkowy, nawracający wyprysk, trudne w leczeniu choroby skóry, których dotychczasowe leczenie słabszymi kortykosteroidami okazało się nieskuteczne.

     

    Obydwie maści zawierają tę samą aktywną substancję, a mianowicie propionian klobetazolu, jednak dodatkowe składniki badanych leków są nieco inne.